Madagaskar

Zapewne każdy z nas słyszał o Madagaskarze, ale mało kto pomyślał, że odwiedzenie tego afrykańskiego zakątka globu jest możliwe. Nic bardziej mylnego. Ta wspaniała wyspa, znajdująca się w kraju o tej samem nazwie usytuowana przy południowo-wschodnich wybrzeżach Afryki jest niezwykle gościnnym miejscem. Odwiedzanym przez dużą liczbę turystów każdego roku.

Na wyspie odnajdziemy dwie różne strefy roślinne od suchych lasów podrównikowych na północy po sawannę rozciągającą się na południu kraju. Między innymi to właśnie unikalna fauna i flora z jaką możemy się tam spotkać sprawia , że hasło Madagaskar – wakacje powinno znaleźć się na naszej liście miejsc do odwiedzenia w nadchodzącym roku. Jednakże Madagaskar to nie tylko bogata szata roślinna i niezwykłe zwierzęta.

Kraj ten oferuje do obejrzenia również niezwykłe miasta, archipelagi, zbiorniki wodne a nawet całe systemy rzek i jezior oraz zapierające dech w piersiach formacje skalne. Sztandarowym przykładem może być słynny masyw górski Tsingy de Bemarha. Ten niezwykły twór swym wyglądem przypominający kamienny las jest schronieniem dla jednych z najrzadszych i najbardziej niezwykłych gatunków zwierząt na naszej planecie, jak jedyny gatunek krokodyla żyjący w jaskini.

Kolejnym przykładem może być słynny kanał Pangalanes, który tworzy niezwykły blisko 600 km system jezior i rzek. W jego okolicach możemy podziwiać zmieniające się krajobrazy. Od podmokłych łąk po wysokie skarpy bujnie obrośnięte tropikalną roślinnością. Innym miejscem którego nie powinno się pominąć w czasie wizyty na Madagaskarze jest archipelag Nosy Be. Ta mekka dla turystów rozciąga się wzdłuż połnocno-wschodniego wybrzeża.

Choć archipelag i znajdujące się na nim miasta i miasteczka słyną z dużej ilości turystów to tereny te wciąż zachowują swój niezwykły urok. Jeżeli mniej interesuje nas przyroda, a chcielibyśmy się skupić na miastach to godnym polecenie będzie Toamasina, która jest drugim po mieście stołecznym najważniejszym ośrodkiem handlowym. Szczególnie wartym jest odwiedzenie targu na którym możemy zakupić szereg produktów opartych na wanilii, która jest powszechnie uważana za afrodyzjak. Ponadto napotkamy wielu lokalnych rzemieślników oraz zapoznamy się z bogactwem lokalnych przypraw. Jeżeli pociąga nas urok egzotycznego Bliskiego Wschodu to zwiedzenie miasta Mahajanga będzie doskonałym wyborem.

Ten portowy ośrodek ustanowiony został przez ludność Arabską. Z tego powodu w starej dzielnicy odnajdziemy aż osiem niezwykłych meczetów oraz wiele budynków z arabskimi zdobieniami. W mieście warto zapoznać się również z jego wizytówką jaką jest liczący 1000 lat baobab, który posiada aż 15 metrów obwodu. Tak więc gdy ktoś z Twojej rodziny lub przyjaciół zaproponuje wyjazd na Madagaskar, bądź gdy sam odnajdziesz ofertę zorganizowanego wyjazdu do tego magicznego miejsca to się nie wahaj. Jeżeli słowa Madagaskar – Wakacje staną się Twoim motywem przewodnim w organizacji nadchodzącego wypoczynku, to z pewnością doświadczysz niezapomnianych wrażeń.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZabawne prezenty
Następny artykułNauczyciel przedszkola

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here