Zabawki edukacyjne na Dzień Dziecka – jakie wybrać?

0
836

Dzieciństwo to czas beztroskich zabaw, ale i intensywnej nauki. Dziecko w tym okresie szybko się rozwija, zdobywa nowe umiejętności i poznaje otaczający świat. Warto więc zadbać, aby miało ku temu najlepsze warunki, a przy tym mogło spędzać czas na rozrywce. Pomocne w tym będą zabawki edukacyjne, które stanowią doskonały pomysł na prezent na Dzień Dziecka. Jakie wybrać? Podpowiadamy!

Zabawki edukacyjne dla chłopca

Niektórzy błędnie uważają, że zabawki edukacyjne są nudne i oznaczają dla dziecka intensywną naukę. Nic bardziej mylnego, gdyż takie gadżety rozwijają wyobraźnię, zdolności manualne oraz umiejętności poznawcze, gwarantując przy tym doskonałą zabawę. Funkcję edukacyjną pełnią np. klocki konstrukcyjne, które oferuje sklep Cobi. Znajdziesz wśród nich zestawy do składania samochodów, czołgów czy samolotów, do których dołączone są książeczki z krótką historią na ich temat. Klocki rozbudzają kreatywność i uczą wyobraźni przestrzennej, a przy tym są uwielbiane przez chłopców w każdym wieku.

Zabawki edukacyjne dla dziewczynki

Klocki są na tyle uniwersalne, że będą również dobrym wyborem na prezent dla dziewczynki. Zwłaszcza że na rynku znajdziesz np. zestawy do budowania domków czy salonów piękności dla lalek. Ponadto do wielu z nich są już dołączone figurki księżniczek lub bohaterek ulubionych serii bajek.

Zamiast klocków możesz wręczyć zabawki kreatywne, które rozwijają zdolności manualne i są stworzone z myślą o dziewczynkach. Do tej grupy zaliczają się plansze do układania koralików oraz akcesoria plastyczne do tworzenia dekoracji. Jako zabawka na Dzień Dziecka sprawdzą się również kreatywne kolorowanki do malowania aerografem lub kolorowym piaskiem. Takie gadżety uczą skupienia i estetyki, a jednocześnie pobudzają wyobraźnię i rozwijają motorykę.

Zabawki edukacyjne dla chłopca i dziewczynki

Istnieje również spora grupa zabawek o wartości edukacyjnej, które sprawdzą się zarówno na prezent dla chłopca, jak i dziewczynki. Można do nich zaliczyć tradycyjne planszówki oraz gry logiczne, stymulujące pracę mózgu. To świetna okazja do rodzinnej zabawy lub w grupie rówieśników, przez co dziecko kształtuje umiejętności społeczne. Dla najmłodszych dobrym wyborem będą zabawki interaktywne oraz zestawy, które uczą czytania i liczenia poprzez układanie obrazków czy wykonywanie prostych poleceń.

Podczas wyboru prezentu na Dzień Dziecka zwróć uwagę, aby był dostosowany do wieku pociechy. Ponadto zabawki edukacyjne powinny być atrakcyjne wizualnie i ciekawe, gdyż mają przede wszystkim sprawić radość dziecku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here