Pościel dziecięca

Wybór odpowiedniej pościeli dla dziecka to nie tylko jego komfortowy sen, ale i zdrowie. Pościel dla dzieci to duży wybór także jeśli chodzi o wzornictwo.

Sen to czas regeneracji. Dlatego też w trakcie jego trwania powinien być zapewniony maksymalny komfort. W sypialni powinna panować odpowiednia temperatura, zaciemnienie, tak by dziecko nie wybudzało się w nocy. Oczywiście innym przypadkiem są noworodki czy niemowlęta, u których nocne przebudzenia są związane z jedzeniem posiłków. Ważnym elementem komfortowego snu – niezależnie od wieku dziecka – jest odpowiednio dobrana pościel. Kołdry, poduszki, prześcieradła, poszewki wysokiej jakości – to wszystko przyczyni się do pełnowartościowego wypoczynku dziecka i jego zdrowia.

Pościelowy materiał – bawełna

Pościelowy materiał – bawełna w roli głównej

Jednym z istotniejszych elementów, na który należy zwrócić uwagę, wybierając pościele dla dzieci, jest ich materiał. Musi być on przewiewny, zapewniać dobrą cyrkulację powietrza (co zapobiega poceniu się dziecka) i komfort termiczny. Materiał na kołdrę czy ten, z którego jest wykonana poduszka, musi być też miły w dotyku. Pod taką kołdrą nie tylko przyjemniej się śpi, ale i nie powoduje ona podrażnień skóry dziecka. Zwłaszcza jest to ważne w przypadku noworodków i niemowląt z bardzo delikatną skórą. Wszystkie te warunki spełnia materiał, jakim jest bawełna. Bawełna dobrej jakości dodatkowo zachowuje dobrą formę nawet po wielu praniach pościeli. Bardzo ważne jest też to, by przy zakupie kołdry zwrócić uwagę na jej wypełnienie. W dobie różnych uczuleń, na które cierpią dzieci, warto by było ono antyalergiczne. Tego typu wypełnienie, wykonane z odpowiedniej włókniny, ma jeszcze jedną zaletę. Nie przesuwa się ono wewnątrz kołdry i kołdrę można bez obaw prać w całości.

Kołdra 130x180

Kołdra 130×180 i nie tylko – szeroki wybór wzorów i rozmiarów

Aby kołdra spełniała należycie swoją funkcję, musi być odpowiednich rozmiarów. Kupując kołdrę dla dziecka, wybierz ją tak, by była trochę szersza od materaca. Wtedy zapewni śpiącemu dziecku odpowiednie otulenie. Pościel występuje w rozmiarach:

Oprócz wielu rozmiarów, dostępnych jest też wiele wzorów kołder. Wśród nich są takie w kolorach i printach odpowiednich dla małych dzieci oraz takie, które przypadną do gustu dzieciom starszym i nastolatkom. Ciekawym rozwiązaniem jest też to, że kołdry są dwustronne – po każdej stronie jest inny wzór lub kolor. Kołdry dla niemowląt mają sensoryczne, bezpieczne kolorowe metki, które maluch będzie mógł „skubać” i dotykać. Co wpływa kojąco i ułatwia zasypianie.

kołdra 150x200

Kołdra 130×180 i każdy inny jej rozmiar od sprawdzonego i doświadczonego producenta bez wątpienia należycie spełni swoją funkcję, zapewniając dziecku spokojny sen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here