Karuzela do łóżeczka

Karuzela dla dziecka to jeden z najchętniej kupowanych elementów wyprawki. Zabawki te wspierają rodziców w ukojeniu maluszka do snu. Uspokajają go, jak i mają pozytywny wpływ na jego rozwój. Kiedy warto zamontować karuzelę i jaki model wybrać?

Jak wybrać odpowiednią karuzelę do łóżeczka dla niemowlaka?

Karuzele do łóżeczka dziecięcego powinny mieć żywe, kontrastowe kolory. Takie barwy zaciekawią malca. Zabawki w pastelowych, stonowanych odcieniach mogą go natomiast jedynie nudzić. Dobrą propozycją są produkty ze wbudowaną pozytywką. Spokojna melodia będzie dla rodziców wsparciem w uspokojeniu malca. Odpręży go, zrelaksuje i pozwoli zapaść w długi sen. Nie bez znaczenia jest sam sposób uruchamiania pozytywki. W sprzedaży dostępne są proste modele nakręcane ręcznie, jak i uruchamianie poprzez wciśnięcie przycisku. Polecane są także te uruchamiane na pilota czy też automatycznie, kiedy malec zacznie płakać. Karuzele mogą mieć też wbudowany projektor, który przedstawia przyjemne dla oka obrazy, jak np. planety, gwiazdy itp. Niektóre produkty mają też czasomierz czy są wyposażone w funkcję wgrywania własnych piosenek, melodii czy nagrywania głosu rodzica.

Ciekawą propozycją jest karuzela sensoryczna do łóżeczka. Taka zabawka doskonale stymuluje zmysły dziecka oraz wspiera rozwój koordynacji wzrokowo-słuchowej i motorycznej. Karuzela sensoryczna do łóżeczka posiada odczepiane zabawki z elementami dźwiękowymi, grzechotki i szeleszczące elementy.

Kiedy zamontować karuzelę do łóżeczka?

Warto pamiętać o tym, że przez pierwszy miesiąc, dziecko dostrzega kształty i kolory z odległości ok. 20 cm. Ponadto są one niewyraźne i pozbawione ostrości. Około drugiego miesiąca życia zaczyna już widzieć zarysy kształtów i jednolite, żywe barwy. Właśnie w tym czasie najlepiej zdecydować się na montaż karuzeli. Oczywiście, warto przy tym obserwować swoje dziecko.

Jakie zalety ma karuzela?

Karuzela dla dzieci do łóżeczka to przydatny gadżet, który pomaga rodzicom w opiece nad niemowlakiem. Dziecko w wieku 2-3 miesięcy z pewnością będzie z niej korzystało, obserwując wirujące zabawki i słuchając uspokajających melodii. Karuzela ma za zadanie wyciszyć dziecko, uspokoić je i zająć na chwilę. Dzięki temu rodzice będą mieli trochę wolnego czasu. Zabawka ta korzystnie wpływa na rozwój dziecka, rozwija ciekawość i zachęca do poznawania świata. Jak już wcześniej wspomniano, wspiera też rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, jak i słuchowej.

Karuzela do łóżeczka zajmuje dziecko i pomaga mu w zasypianiu. Warto sięgnąć po model o ciekawym designie i z sensorycznymi elementami, które pomogą w rozwoju maluszka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here