Mama Daj Jeść

Mama Daj Jeść

Blog o gotowaniu i codzienności z przymrużeniem oka.

Budyń jaglany

1


Dziś coś bardzo prostego i pysznego. Spotkaliście się już z budyniem jaglanym? Bardzo fajny sposób aby przekonać kogoś do kaszy jaglanej. My z Kruszynką lubimy go na śniadanie. Można kombinować ze smakami robić go w pucharkach warstwowo, gdzie każda warstwa to inny smak. 
Dobrze komponuje się z posypką owocową lub tak jak u Nas preparowaną jaglanką. Wiem wiele osób powie " Ty to możesz sobie pozwolić na tak czasochłonne śniadania! W końcu jesteś na urlopie". 
Urlop nie urlop z malcem przy cycu gotować tez muszę. Kasze można ugotować wieczorem rano zalać mlekiem ( u nas roślinnym) podgrzać i gotowe. 

Składniki:
  • 0,5 szklanki kaszy jaglanej
  • 1 szklanka wody
  • 0,75 - 1 szklanki mleka kokosowego
  • 1 banan
Przygotowanie:

Kaszę jaglaną płuczemy na sitku, aż woda nie będzie mętna. Następnie zalewamy wrzątkiem a potem zimną wodą.Wrzucamy do gotującej się wody i gotujemy aż do momentu jej wchłonięcia ok. 10 minut. Dodajemy pokrojonego banana. Przykrywamy jeszcze na 5 minut. Zalewamy mlekiem. Miksujemy na gładką masę. W razie potrzeby dodajemy więcej mleka. Podgrzewamy i podajemy jeszcze ciepły budyń. Możemy posypać go cukrem kokosowym lub preparowaną kaszą jaglaną.

Podobne posty

Pierwszy wpis już się pojawił. Zapraszam do oddawania kolejnych...

Miło mi że przeczytałeś\łaś mój post. Pozostaw ślad po sobie - też lubię czytać:)