Mama Daj Jeść

Mama Daj Jeść

Blog o gotowaniu i codzienności z przymrużeniem oka.

Opolska Blogosfera Kulinarna.Żarłostacja edycja jesienna.

2

Opolska Blogosfera Kulinarna to grupa zrzeszająca blogerów z województwa opolskiego. To energiczni ludzie pełni chęci i miłości do gotowania. Wspólnie pokazują, że gotowanie i jedzenie nie musi być nudne i monotematyczne. Może sprawiać ogromną frajdę i przyjemność.

- Chcemy pokazać ludziom kuchnię, jakiej jeszcze nie znają. Opolska Blogosfera Kulinarna od czasu swojego powstania, czyli od  listopada 2012 r., współorganizowała wiele imprez o charakterze kulinarnym i nie tylko. Razem z Klubem Kofeina 2.0 organizowała pierwszą Żarłostację, która była ogromnym sukcesem.

To impreza, która łączy w sobie ideę pikniku, wspólnego biesiadowania, wypoczywania w gronie najbliższych i wśród osób, które interesuje zdrowy i ciekawy styl życia. W ramach Żarłostacji 13 opolskich blogerów i blogerek przygotowało przysmaki, które były serwowane gościom. Imprezie towarzyszyła wystawa fotografii kulinarnej, wspólne ćwiczenia na świeżym powietrzu, wymiana książek, warsztaty dla dzieci oraz dorosłych, wykłady poświęcone m.in. dietetyce oraz konkursy kulinarne.
Od czasu pierwszej Żarłostacji Opolska Blogosfera Kulinarna jest zjawiskiem rozpoznawalnym w województwie opolskim i, co również bardzo istotne, organizowane przez nich wydarzenia spotykają 
 się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców oraz lokalnych mediów.

Dlatego 6 października odbędzie się druga Żarłostacji: będzie jeszcze więcej kucharzy, a więc i smakołyków będzie dużo więcej. Oprócz pyszności na stołach odbędą się przeróżne warsztaty, m.in. piwowarskie, twórcze, kulinarne. Dla dzieci zapewnione będą gry i zabawy, dla rodziców porady dietetyczne i żywieniowe prowadzone przez Iwonę Wierzbicką. Gościem specjalnym będzie Kinga „Ale babka!” Paruzel.

O to gotujący blogerzy :) Kogoś rozpoznajecie?


Plan Żarłostacjii


Nasz Gość :)


Chociaż nie gotują są równie ważni


Imprezę sponsorują:


Podobne posty

Napisano już 2 komentarze/y. Dyskusja powoli się rozwija...

  1. Bardzo żałuję, że nie mogę być teraz w Opolu. Może na następną się załapię :)

    OdpowiedzUsuń

Miło mi że przeczytałeś\łaś mój post. Pozostaw ślad po sobie - też lubię czytać:)