Mama Daj Jeść

Mama Daj Jeść

Blog o gotowaniu i codzienności z przymrużeniem oka.

Julie&Julia. Hummus z grillowaną papryką.

, 0

Ostatnio nie tryskam dobrym humorem jak zawsze, często klienci w pracy zwracają mi uwagę " Pani Karolino, gdzie zgubiła Pani uśmiech?" , na co ja jak zwykle z lekkim uśmiechem " Urlop i jemu się należy, pojechał na wczasy". Dziś na mojej twarzy pojawił się szeroki uśmiech. Wrócił, z urlopu po obejrzeniu  filmu  Julie&Julia ,  dlaczego dopiero teraz obejrzałam ten film ?!

Dawno nie spodobał mi się tak film. Może dlatego, że był również o kulinarnej blogerce?

W filmie główną rolę odgrywają potrawy i wszystkie czynności, które są z nimi związane. Kolejne klatki filmu pokazują jak fantastyczne jest jedzenie, jaką radość może sprawić gotowanie i sama nauka przyrządzania potraw. Niemal czułam aromat potraw oglądając ten film.
Istotnym wątkiem w tym filmie byli mężczyźni, zarówno Julie jak i Julia miały wsparcie u swoich mężów - dodawali otuchy, podtrzymywali na duchu, wtedy gdy na prawdę wątpiły.  Każdy był dla swojej kobiety niczym Anioł Stróż i to dzięki Nim dokonały czegoś wielkiego.

Podsumowując ten film ukazał mi że nie ma nic lepszego niż rozkosz jedzenia i celebrowania go.  Mam nadzieję, że waga łazienkowa mi się zbytnio z tej miłości nie odwdzięczy :)

 Przygotowałam dla Was przepis na hummus z grillowaną papryką.

Hummus przygotowujemy według tego przepisu:

Dodatkowo:

Jedną paprykę kroimy w paski przyprawiamy solą ziołową i grillujemy na patelni grillowej do miękkości, Dodajemy do przygotowanego hummusu. Całość mieszamy.Za piękną deskę dziękuje Sklepowi

Funpage Sklepu Magiczny Dom

Podobne posty

Nie napisano jeszcze komentarzy. Zapraszam więc do dyskusji...

Miło mi że przeczytałeś\łaś mój post. Pozostaw ślad po sobie - też lubię czytać:)